Yönetim Kurulu, 2016-2019 döneminde üç(3) yıl süreyle görev yapmak üzere 26 Mart 2016 tarihinde seçilmiştir.

YK 01 ArasOnur

ARAS ONUR | Başkan

23 Nisan, Ankara doğumlu. TED Ankara Kolejinden Uluslararası Bakalorya diplomasıyla mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tamamladı. PEN Uluslararası Yazarlar Derneği İngiltere Merkezi üyesi olan ve 2015-2016 yılları arasında Karşı Gazetede başyazar olarak yer alan Aras Onur, mesleğini okuryazarlık olarak anıyor ve yazarlık faaliyetlerini bağımsız olarak sürdürüyor.

YK 02 YesimTunc

YEŞİM TUNÇ | Sayman

6 Aralık, Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Türk Ticaret Bankasında başladığı profesyonel yaşamını muhtelif finans ve sigorta şirketlerinde  orta ve üst düzey yönetici olarak sürdüren Yeşim Tunç, hâlen sigorta brokerliği şirketi TEB Artı Sigorta’da genel müdür olarak görev yapıyor.

YK 03 OkanCemCirakoglu

Doç. Dr. OKAN CEM ÇIRAKOĞLU | Genel Sekreter

17 Eylül, Zile doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede tamamladıktan sonra bir süre klinik psikolog olarak çalıştı. Mülteciler, ergenlik dönemi, stres, depresyon, sosyal sapaklık ve madde bağımlılığı gibi alanlarda çalışmaları bulunan Okan Cem Çırakoğlu, hâlen Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde akademisyen olarak çalışıyor; aynı üniversitede Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Türk Psikologlar Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütüyor.

YK 04 AycaAydin

Av. AYÇA AYDIN-SÜZER | Yönetim Kurulu Üyesi

4 Aralık, Ankara doğumlu. TED Ankara Kolejinden Uluslararası Bakalorya diplomasıyla mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamladı. Muhtelif hukuk bürolarında görev alan Ayça Aydın Süzer, hâlen tahkim ve inşaat hukuku alanlarında avukatlık yapıyor ve İstanbul Tahkim Merkezi bünyesinde Genç ISTAC Başkanı olarak faaliyet gösteriyor.

YK 05 OzlemTunaErkurt

ÖZLEM TUNA-ERKURT | Yönetim Kurulu Üyesi

22 Nisan, Batı Berlin doğumlu. TED Ankara Kolejinden Uluslararası Bakalorya diplomasıyla mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünü girişimcilik ve uluslararası işletme alt dallarıyla tamamladı. Gıda ve makine endüstrisi alanında faaliyet gösteren Özlem Tuna Erkurt, hâlen EKOL Limited’de iş geliştirme yöneticisi olarak görev yapıyor.

Kurucu Yönetim Kurulu

19.01.2015 – 26.03.2016

  • ARAS ONUR, Başkan
  • SEMA AKIN, Sayman
  • Av. CEREN SUNGUR, Genel Sekreter
  • Doç. Dr. OKAN CEM ÇIRAKOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi
  • ONUR KUTLUOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi

Denetim Kurulumuz, 2016-2019 döneminde üç(3) yıl süreyle görev yapmak üzere 26 Mart 2016 tarihinde seçilmiştir.

DK 01 SemaAkin2

Sema Akın | Denetim Kurulu Başkanı

25 Ocak, Ankara doğumlu. TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Finansbank ve A&T Bank gibi kurumlarda çalıştıktan sonra Yapı Kredi Bankasında görev yapan Sema Akın, hâlen bağımsız olarak finans danışmanlığı yapıyor.

DK 02 CagilNazHapoglu

Çağıl Naz Hapoğlu | Denetim Kurulu Üyesi

1 Haziran, Ankara doğumlu. TED Ankara Kolejinin ardından Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Endüstriyel tasarım üzerine yüksek lisans çalışmasına devam eden Çağıl Naz Hapoğlu, hâlen denetim ve danışmanlık firması Pricewaterhouse Coopers Türkiye’de görev yapıyor.

DK 03 AliyeHulyaKabacaoglu

Tbp. Aliye Hülya Kabacaoğlu | Denetim Kurulu Üyesi

19 Ocak, Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Muhtelif kamu hastanelerinde görev aldıktan sonra Ankara Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı, 1993-2000 yılları arasında T.C. Cumhurbaşkanlığında görev yaptı. Hâlen özel muayenehanesinde akupunktur ve tamamlayıcı tıp tedavileri üzerine çalışmalar yapıyor.